Ienākt

Brīvība būt pašnodarbinātajam

Būt pašnodarbinātajam nozīmē brīvību. Tu pats vari izvēlēties, kad strādāt un kā plānot savu laiku, mums raksta Jūlija Kulagina, kura no 2020. gada strādā par konsultanti–grāmatvedi, un Kristīne Špela – grafiskais dizaineris, kura par pašnodarbināto kļuva šī gada augustā.

“Svarīgākais ir saprast, ko Tu vislabāk proti un kas visvairāk nepieciešams Taviem potenciālajiem klientiem. Kad izdodas apvienot abas šīs daļas, vari sākt,” norāda Jūlija. “Un nevajag atlikt, jo īstais laiks patiesībā ir tieši tagad. Tas nebūs rīt vai parīt, galvenais izvēlēties savu darbības virzienu, kurš pašam patīk un kurā vēlies darboties,” piebilst Kristīne.

Kristīne stāsta, ka kļūt par pašnodarbināto viņu pamudināja pārdomas, ka to pašu darbu, ko darījusi uzņēmumā, viņa varētu darīt pati. Sākumā nav bijusi drosme, taču situāciju mainījusi bērniņa ienākšana ģimenē, kas prasīja visu turpmāk pielāgot bērna ritmam. “Tas arī bija iemesls, kādēļ sāku savu pašnodarbinātā darbību, lai savu hobiju/darbu apvienotu ar savu divgadīgā dēla audzināšanu,” norāda Kristīne.

Gan Jūlija, gan Kristīne nenoliedz, ka ir arī izaicinājumi, jo vienā personā jāapvieno gan darbinieka, gan priekšnieka, gan administratora un citas lomas. Tāpat aktīvi jāmeklē klienti, lai varētu pelnīt. Arī grāmatvedības kārtošana Kristīnei sākumā šķitusi kā kosmoss, nav bijis skaidrs, kur lai atrod grāmatvedi, kas pratīs visu izskaidrot.

“Bet tad es pamanīju Instagram reklāmu par pats.lv. Tas bija viens liels grūdiens uz savu saimnieciskās darbības sākšanu, sapratu, ka visu spēšu pati,” stāsta Kristīne. Noskatoties vebināru, Kristīne piereģistrējusies pats.lv sistēmā un tagad ir gatava to ieteikt arī citiem, jo “pats.lv ir ļoti vienkāršs, saprotams, un, ja kaut kas nav skaidrs, vienmēr var uzdot jautājumu un saņemt uz to atbildi”.

Jūlija piebilst, ka viņai ir svarīgi arī tas, ka sistēma ir labi saprotama, var veidot EDS atskaites, kuras nevajag ievadīt ar roku. Tāpat noder saimnieciskais žurnāls, kas tiek sagatavots automātiski, un augsti novērtēts ir tas, ka rēķinu var sūtīt uzreiz no sistēmas.

Sāciet šodien, jo tieši šodien ir īstais laiks! Novēlam Jūlijai un Kristīnei daudz klientu un veiksmi uzņēmējdarbībā. 


Adrese

Vincit Online, SIA, vienotais reģ. Nr. 40203249460, PVN maksātāja numurs LV40203249460, Elizabetes iela 23, Rīga, LV-1010, Latvija

[email protected]