Ienākt

Galvenais ir mēģināt!

“Galvenais ir mēģināt noklusināt savu iekšējo balsi, kas sēj bailes un stresu par nezināmo. Vēl svarīgāk ir vismaz sākumā atmest milzīgas un grandiozas idejas un plānus, jo līdz tām kaut kad nonāksi. Sāc jau šovakar ar kādu vienkāršu darbību. Gribi ražot un tirgot kādu produktu? Ieliec sociālajos tīklos bildi un palūdz tuvākajiem draugiem nošērot. Gribi sākt sniegt kādu pakalpojumu? Ievieto atbilstošā vietā sludinājumu. Kad pirmie klienti pieteiksies, motivācija nāks kopā ar viņiem, un tad vilcienu apstādināt vairs nevarēs,” ar savu stāstu par kļūšanu par pašnodarbināto dalās Kārlis Lazdovskis, kurš pavisam nesen piepildījis savu sapni kļūt par bungu spēles privātskolotāju.

Uzsākt savu saimniecisko darbību Kārlim visgrūtāk bijis emocionāli. “Pats pirmais bija ieskaidrot sev, ka labāk ir kaut ko darīt un kļūdīties, nevis nedarīt neko. Otra grūtākā lieta bija iziet cauri likumu un nodokļu sistēmai, lai saprastu, kas īsti ir jādara no grāmatvedības un likumu puses,” stāsta Kārlis.

Kļūt par pašnodarbināto viņam palīdzējuši dažādi apstākļi – ģimenes veidošana, kļūšana par skolotāju, kā arī paša mentālā pieaugšana, kas palīdzējis saņemties un sākt.

“Man negribas būt parādniekam valstij. Viss pārējais ir kā pastaiga parkā. Manis sniegtais pakalpojums man ir izplānots līdz sīkumam, jo tas tomēr ir hobijs, kurā esmu ieguldījis lielāko daļu savas dzīves. Jaunu klientu piesaistīšana arī pagaidām ir relatīvi viegla. Sludinājums internetā, apmaksāta reklāma Instagram (manā pieredzē ļoti spēcīgs instruments) un, protams, mutiskā reklāma,” norāda Kārlis. Sākumā savu pakalpojumu viņš piedāvājis draugiem, radiem, tomēr ātri vien parādījusies interese arī no svešiem cilvēkiem. Tas bijis brīdis, kad nolēmis šai darbībai pieiet nopietni.

Kārlis novērtē to, ka pašnodarbinātā darbus var viegli apvienot ar savu dienas darbu, pats var būt brīvs sava laika plānošanā un lēmumu pieņemšanā. Protams, dažkārt uznāk bažas, jo viss gulstas uz paša pleciem. Tomēr līdz šim nekādu problēmu nav bijis, tai skaitā arī ar grāmatvedības jautājumiem, kurus Kārlis kārto ar pats.lv palīdzību.

“Lai gan skaitļi man ļoti patīk, no grāmatvedības neko nesaprotu. Tāpēc izvēlēties pats.lv, kas šo problēmu palīdz risināt un tikai par vienas kafijas cenu mēnesī, bija pašsaprotama darbība, bez kuras neiztikt,” sarunu noslēdz Kārlis.

Vēlam veiksmi Kārlim, daudz muzikālu piedzīvojumu un paklausīgu klientu pie bungām.


Adrese

Vincit Online, SIA, vienotais reģ. Nr. 40203249460, PVN maksātāja numurs LV40203249460, Elizabetes iela 23, Rīga, LV-1010, Latvija

[email protected]