Ienākt

Grāmatvežu vebinārs: atbildes uz vebināra laikā uzdotajiem jautājumiem

12. decembrī norisinājās vebinārs grāmatvežiem, kur ar informāciju iepazīstināja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes profesore Inguna Leibus un PATS.LV komanda.

Vebināra laikā saņēmām arī dažus jautājumus, uz kuriem esam sagatavojuši atbildes:

  1. Ja iegādājas preci no ES virs 10`000 EUR un tas ir vienreizējs darījums, vai tad arī jāreģistrējas kā PVN maksātajam?

Jā, ja preču iegādes vērtība no ES kārtējā kalendāra gadā sasniedz vai pārsniedz 10 000 eiro, tad Jums ir jāreģistrējas par PVN maksātāju. Taču nodokļa maksātājam ar PVN apliekamu darījumu veikšanai ir tiesības reģistrēties VID PVN maksātāju reģistrā uz noteiktu laika periodu, kuru tas norāda reģistrācijas iesniegumā.

  1. Vai PVN maksātājam, kas veic darījumus skaidrā naudā, nav obligāti jātirgojas izmantojot kases aparātu?

Neatkarīgi no tā vai nodokļu maksātājs ir reģistrēts PVN maksātāju reģistrā vai nav MK noteikumu Nr.282 82.punktā ir noteikts, ka nodokļu maksātāji saņemot samaksu par darījumiem skaidrā naudā, ar maksājumu kartēm vai izmantojot mobilās lietotnes, nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanai var nelietot kases aparātus, hibrīda kases aparātus, kases sistēmas, specializētās ierīces vai iekārtas, un izsniegt šo noteikumu 71. punktā minētajā kārtībā noformētu reģistrēto kvīti pēc darījuma partnera pieprasījuma par ārpus pastāvīgās darbības vietas (struktūrvienības) sniegtajiem pakalpojumiem. 

  1. Vai pašnodarbinātajam, kurš ir saimnieciskās darbības veicējs – tūristu izmitinātājs un vēlas piesaistīt caur Booking com ārzemju viesus, pirms šīs darbības ir jākļūst par PVN maksātāju? 

Jā, tiklīdz Jūs pieņemsiet lēmumu saņemt pakalpojumu no Booking com, kas ir citā valstī reģistrēts nodokļu maksātājs, Jums ir pienākums reģistrēties par PVN maksātāju pirms šī pakalpojuma saņemšanas.  

  1. Vai iespējams augšupielādēt darījumus no faila, lai tos nav jāievada manuāli?

Šobrīd funkcija “augšupielādēt darījumus no faila” vēl ir izstrādes stadijā, bet klients var pievienot profilam savu bankas kontu, tad darījumus var veidot no bankas transakcijām, tādējādi neievadot datus manuāli.

  1. Vai arī SIA var likt izdevumos maksu par darbinieka augstāko izglītību? 

Darba devēja samaksa par darbinieka iegūto augstāko izglītību ir darbinieka labums, kas tiek iekļauts darbinieka algota darba ienākumos, no kuriem darba devējs maksā algas nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. 

Vēl atgādinām, ka šobrīd vēl līdz gada beigām 31.12.2023. 23:59 ir aktīvs atlaižu kods grāmatvežiem, kas dos iespēju iegādāties pirmo abonementu tikai par 1 EUR! Pirkuma brīdī ievadot kodu “GRAMATVEDIS“.


Adrese

Vincit Online, SIA, vienotais reģ. Nr. 40203249460, PVN maksātāja numurs LV40203249460, Elizabetes iela 23, Rīga, LV-1010, Latvija

[email protected]