Ienākt

Kā pašnodarbinātā grāmatvedību kārtot vēl efektīvāk

Pašnodarbinātais, kā tu šajā gadā kārtosi savu grāmatvedību? Ja lietderīgi izmantots laiks un enerģijas ieguldīšana personīgajā un sava biznesa attīstībā, mazāk laika veltot grāmatvedībai, ir tas, ko vēlies izvirzīt kā prioritāti šogad, tad šis raksts būs tieši tev! Uzzini, kā nodrošināt vēl ātrāku, efektīvāku un precīzāku saimnieciskās darbības grāmatvedības kārtošanu visa gada garumā!

Lai tehnoloģijas grāmatvedību kārto tavā vietā!

Šobrīd ikvienam Pats.lv lietotājam neatkarīgi no izvēlētā abonementa nodrošinām ērtu saimnieciskās darbības darījumu apstrādi, automātisku ceturkšņa atskaišu sagatavošanu un nodokļu aprēķinu. Iespējams, ar šīm funkcijām jau esi iepazinies. Taču, lai maksimāli saīsinātu ieņēmumu un izdevumu augšupielādei un apstrādei veltīto laiku, esam Pats.lv sistēmas ietvaros parūpējušies par funkcijām, ko īpaši novērtēsi, ja vēlies efektivizēt savu grāmatvedības kārtošanu.

  • Bankas konta pievienošana. Šis ir ērts veids, kā parūpēties, lai sistēmā būtu pieejams visu tavu bankas kontā veikto darījumu pārskats, un tu varētu tos ātri reģistrēt Pats.lv sistēmā. Pievienojot savu bankas kontu, tu iegūsi tūlītēju piekļuvi visiem ieņēmumiem un izdevumiem turpat sistēmā un varēsi darījumus automātiski pievienot saimnieciskās darbības žurnālam vien ar pāris klikšķiem. Izdevumus sistēma automātiski piedāvās arī kategorizēt.
  • Ātrie tiešsaistes maksājumi. Tev ir iespēja izveidot savu pakalpojumu apmaksas saiti vai QR kodu turpat sistēmā. Nosūtot to klientam, saņemtā samaksa automātiski nonāks tavā saimnieciskās darbības žurnālā.
  • Čeku skenēšana. Neļauj čekiem stāvēt atvilktnē un izbalēt! Nofotografē čeku un sistēma automātiski nolasīs datus, piedāvās šo izdevumu kategorizēt, kā arī darījumu reģistrēs tavā saimnieciskās darbības žurnālā. Viss paveikts tavā vietā, turklāt ar ļoti lielu precizitāti!

Nekavē termiņus un neatstāj darbus uz pēdējo brīdi!

Uz pēdējo brīdi atstāta grāmatvedības kārtošana – tas nav efektīvi! Tas rada ne tikai satraukumu, bet arī risku steigā pieļaut kļūdas atskaitēs vai nodokļu aprēķinos. Tāpēc pirmais noteikums efektīvai grāmatvedības kārtošanai – tiklīdz saņem ieņēmumu vai veic izdevumu, reģistrē to grāmatvedībā!

Termiņu ievērošanai tev palīdzēs Pats.lv atgādinājumi. Ja vēlies vienmēr būt informēts par pašnodarbinātajiem svarīgākajiem uzdevumiem un termiņiem, ieskaties Pats.lv sadaļā “Atskaites”. Termiņus un uzdevumus vari ērti savienot ar savu darba kalendāru un, kad tie paveikti, atzīmēt kā izpildītus. Savukārt, uzstādot atgādinājumus, brīdī, kad tuvosies ceturkšņa atskaites, gada ienākumu deklarācijas, PVN deklarācijas iesniegšanas vai nodokļu samaksas termiņš, sistēma tev par to savlaicīgi ziņos.

Zini, kur meklēt palīdzību

Pieļāvi kļūdu atskaitē un nezini, kā izlabot? Esi iesprūdis pie kāda nesaprotama nodokļu likuma? Neļauj neziņai kavēt tevi! Pats.lv esam parūpējušies par visplašāko atbalstu pašnodarbinātajiem, lai tu varētu efektīvi kārtot grāmatvedību:

  • help.pats.lv – atbildes uz pašnodarbināto biežāk uzdotajiem jautājumiem, bloga raksti un video ieraksti par pašnodarbinātajiem aktuāliem tematiem, kā arī Pats.lv lietošanas rokasgrāmata;
  • virtuālais konsultants – ja neizdodas pašam atrast risinājumu, uzdod savu jautājumu;
  • izdevumu analītika – apkopojums par izdevumu kategorijām, ko tavā nozarē strādājošie pašnodarbinātie noraksta saimnieciskajā darbībā. Ieskaties, ja trūkst idejas, kādus saimnieciskās darbības izdevumus vēl norakstīt, lai samazinātu ar nodokli apliekamo ienākumu!

Lai izdodas grāmatvedību kārtot bez raizēm! Izmēģini: es.pats.lv


Adrese

Vincit Online, SIA, vienotais reģ. Nr. 40203249460, PVN maksātāja numurs LV40203249460, Elizabetes iela 23, Rīga, LV-1010, Latvija

[email protected]