Login

Aiziet – pamēģini! Varbūt tieši šis būs labākais dzīves lēmums

“Es teiktu tā, aiziet – pamēģini! Ja nepatiks, vari atkal nomainīt savu nodarbošanos, bet varbūt tieši šis būs labākais dzīves lēmums, kas zina! Ir jādara tas, kas patīk, bet pirms tam vajag kārtīgi izvērtēt, kāds ir mērķis, kāpēc gribas kļūt par pašnodarbināto, saprast visus plusus un mīnusus – vai ar konkrēto jomu var pietiekami nopelnīt. Vajag runāt ar cilvēkiem, atrast veidus, kā atvieglot daudzus procesus. Galvenokārt noskaņoties, ka būt par pašnodarbināto nav viegli, bet, ja izvirzīto mērķi var piepildīt esot šajā statusā un ir apņēmība, tad tikai uz priekšu.” Tā mums raksta Maira Krūpiņa, nagu kopšanas speciāliste, kura pašnodarbinātā statusā strādā jau sesto gadu.

Arī Marika Mežciema, kura kopš 2018.gada strādā par manikīra un pedikīra meistari, aicina nebaidīties no kļūšanas par pašnodarbināto un runāt par savu ideju ar iedvesmojošiem cilvēkiem. “Jārunā ar tiem, kuri jau dara to, ko vēlas darīt, nevis ar tādiem, kas atrunās no savas idejas,” uzsver Marika.

Viņasprāt, varbūt nevajag uzreiz iet prom no oficiāli apmaksāta darba, lai pievērstos jaunajam biznesam. To var darīt pamazām, lēniem solīšiem, iekrāt investīcijas jaunajam biznesam, izpētīt tirgu. “Pat ja liekas, ka viss jau ir izgudrots un dažādu darbu darītāju jau ir daudz, atceries – vienmēr var pārspēt citus ar kvalitāti, izpildes laiku, servisu, inovācijām un attieksmi,” ir pārliecināta Marika.

Abas meistares piekrīt, ka viens no svarīgākajiem ieguvumiem, strādājot kā pašnodarbinātais, ir brīvības sajūta. Tas, ka vari plānot savu laiku pats, kā arī brīvība no situācijas, kur kāds cits Tavā vietā izplāno “režīmu un standartus”. “Tāpat statuss iemāca pielāgoties situācijām un apvienot vairākas profesijas vienā – faktiski, Tu kļūsti multifunkcionāls,” norāda Maira.

Jā, ir arī mīnusi – sociālais nodrošinājums, nodokļu slogs, nepārtrauktas likumu un noteikumu izmaiņas, nav garantēti ienākumi. Ieguvums un grūtība vienlaikus ir tas, ka jāveic daudzas funkcijas: mārketings, uzkopšana, iepirkumu veikšana, arī grāmatvedība, kur nereti grūtākais ir bijis saprast, kas ir attiecināms uz saimnieciskās darbības izdevumiem, kas ne, un cik lielā mērā.

Abas meistares izmanto pats.lv sistēmu, jo tā ir vienkārša un tajā ir pieejams arī atbalsta čats, kas atvieglo dzīvi. Maira stāsta, ka reiz situācijā, kad bijis ļoti daudz darba, jutās nogurusi un ieraudzījusi pats.lv ierakstu sociālajos tīklus. Tad nolēmusi pamēģināt. “Izmēģināju 7 dienas, tad paņēmu lētāko komplektiņu – ja nu tomēr ilgtermiņā nenoderēs. Šobrīd varu teikt – man patīk, ka visu izrēķina manā vietā. Es arī redzu, ka šī programma manā vietā varētu izdarīt vairāk, tāpēc plānoju drīzumā pāriet uz PRO komplektu, lai ietaupītu vēl vairāk sava laika.”

Paldies Marikai un Mairai par atklātajām un iedvesmojošajām atbildēm. Vēlam veiksmes turpmāk un daudz labu klientu!


Address

Vincit Online, SIA, unified reg. No. 40203249460, VAT payer's No. LV40203249460, 23 Elizabetes Street, Riga, LV-1010, Latvia

[email protected]